Grawitacja

Oto nasze stanowiska:

Fotowoltaika Ι Odbicie lasera Ι Kuchenka indukcyjna Ι AI Ι VR Ι  AR
Grawitacja Ι Oddziaływanie wiatru na obiekty Ι Działo Gaussa 
Ι Wróć do strony MÓZG

Grawitacja …

Interaktywna demonstracja stworzenia układu słonecznego. Nieznaczna preferencja kierunku obrotu w mgławicy słonecznej ujawniona, gdy cząstki zderzają się i opuszczają lub wpadają w „Słońce”.

Klasyczna demonstracja „wypaczenia” czasoprzestrzeni – fal grawitacyjnych przy użyciu specjalnego zestawu kółek zamocowanych na wiertarce.

Jeszcze drobiazg. Iluzja „Zaburzenie grawitacji”. Jak to zrobić?

(tłumaczenie autora: brusspup)

Pobierz szablon:

View post on imgur.com

Po pobraniu szablonu możesz zwiększyć jego rozmiar, aby utworzyć większą wersję. Ja przyklejam szablony do tablicy, a następnie wycinam nożem hobby. Składam planszę, a następnie przyklejam taśmą klejącą. Szablony nie są w 100% idealne. Więc jeśli zbudujesz ten model, być może będziesz musiał trochę zgnieść kolumny lub przesunąć elementy, aby wyglądało to dobrze.

Pod jednym kątem wszystko wygląda idealnie normalnie, aż zobaczysz kulki toczące się pod górę. Po zmianie kąta kamery widać, że rampy nie są takie, jak się pojawiły. W rzeczywistości pochylają się w dół zamiast pod górę. Chodzi o perspektywę oczywiście. 

Co dzieje się w naszym mózgu, gdy widzimy złudzenie optyczne?

Informacje zebrane przez oko przetwarzane są w mózgu w celu stworzenia idei lub obrazu, który nie pasuje do fizycznego pomiaru źródła bodźca.