Relaksacja STONE

 

Oto nasze stanowiska:
Tworzenie historii Ι SITA Learning System Ι Trzy sposoby uczenia Ι Muzyka a nauka Ι MindWave Mobile Ι Krzywa zapamiętywania Ι Gry edukacyjne Ι Relaksacja STONE Ι Mapa umysłu Ι Professor Why? Ι Wróć do strony MÓZG 2014


Obejrzyj film ze stanowiska

 

Każdy z nas słyszał kiedyś o sposobie relaksacji za pomocą ćwiczeń oddechu lub skupianiu się na jednej rzeczy. System Stone jest to wynalazek Instytutu Neurotechnologii, pomagający nam w osiągnięciu relaksacji, skupienia i odprężania poprzez trening własnego oddechu.

Za pomocą czujnika łączymy się z komputerem i wybieramy jedną z kilku gier:

 

– Crystal Clear – Gra na oczyszczanie umysłu.

W tej grze uczymy się koncentracji. Kapiąca woda wskazuje nam poziom naszego skupienia. Im większe – tym bardziej okazałe krople spadają do akwarium. Celem gry jest jak najszybsze napełnienie naczynia w jak najkrótszym czasie, za czym idzie i jak największe skupienie w małym odstępie czasowym.

 

– Energy Booster – Gra na opanowanie myśli.

Ta gra pomaga nam w pozbyciu się dręczących myśli. Skupiając się na płomieniu świeczki koncentrujemy się na jednym zadaniu. Trenujemy skupienie i odrzucamy zbędne informacje. Cel gry jest podobny do powyższego. Większe skupienie równa się większemu płomieniowi. Należy jak najszybciej wypalić świeczkę. W ten sposób naturalnie sięgamy do zasobów energii naszego ciała i możemy zwalczać nasze zmęczenie.

 

– Instant Relaxation – Natychmiastowa relaksacja.

W tym wypadku mamy do czynienia z techniką trenującą błyskawiczny relaks. Program pokazuje nam w jaki sposób możemy szybko odsapnąć i odprężyć się. Podczas ćwiczeń oddechowych widzimy niebieską falę, pokazującą rytm naszego serca. My, jako użytkownicy programu dostosowujemy nasz oddech do tego rytmu, starając się zharmonizować obie czynności. A wtedy -Voilà! Nasza natychmiastowa relaksacja zostaje osiągnięta.

Program Stone posiada system punktów oraz nagród, by korzystanie było przyjemniejsze. Posiadamy również własny „dzienniczek” przypisany do profilu, mówiący ile dni już trenujemy naszą redukcję stresu. Jedna seria to 10 dni, podczas których zliczane są punkty zdobyte podczas treningu.

Więcej o systemie STONE